Potisk textilu

Potisk triček (či jiného reklamního textilu) je jedním z nejvhodnějších a cenově dostupných marketingových nástrojů. Vhodný pro školní třídy, kluby, sportovní oddíly, malé i velké firmy. Můžeme Vám textil potisknout dle Vašich vlastních originálních motivů, vybrat z našeho portfolia grafických návrhů, případně Vám můžeme zpracovat návrh dle Vašeho požadavku.
Máme dlouholeté zkušenosti v oboru, nebudete-li si s něčím vědět rady, rádi vám pomůžeme…

Nabízíme:

– Reklamní textil: bavlněná i sportovní trička, mikiny, bundy, čepice, kšiltovky…
– Pracovní textil: montérky, reflexní vesty, reflexní bundy,… – Gastro textil: rondony, kalhoty, zástěry,…
– Reklamní předměty: propisky, bloky, deštníky, zapalovače,…
– Grafické práce: digitalizace loga, grafické návrhy potisku,…

Dodání vlastních grafických podkladů:

Vlastní data přijímáme v následujících formátech:
– výšivka – PDF, CDR, JPG, PNG
– potisk “výřez” – PDF v křivkách, CDR
– plnobarevný potisk – PNG, PSD

Technologie potisku

Transferový tisk, flexo tisk nebo “výřez”

Jedná se o technologii vyznačující se velmi dobrými vlastnostmi. Potisk je trvanlivý, dobře drží a je stálobarevný. Jeho princip spočívá v tom, že požadovaná grafika je vyřezána ze speciální fólie na plotru a následně je na oděv zažehlena při teplotě cca 150 °C a za určitého tlaku v termolisu. Nelze ji tedy pouze zažehlovat obyčejnou žehličkou. Pro realizaci transferového potisku je možné vybírat ze speciálních fólií, nabízejících širokou škálu barev. Potisk ale není možné realizovat na impregnovaný textil a fleece. Stejným způsobem se vyrábí i transferový tisk flokem (fólie se semišovým efektem). Výhodou je možnost tisk přežehlovat, možnost prát na vyšší teploty a také možnost tisknout již od 1 ks.

Tímto způsobem není možné tisknout plnobarevné motivy!

Sítotisk

Přímý sítotisk je nejstarší a nejpoužívanější metoda využívaná zejména k potisku reklamního textilu a pracovních oděvů, např. pro umístění loga na tričkách, polokošilích, mikinách apod. Touto metodou se přes šablonu (síto) protlačuje barva přímo na textil, přičemž každá barva se nanáší zvlášť. Potisk je možný až 4 přímými barvami, lze tedy tisknout i vícebarevné motivy. Tisk přímo na textil zajišťuje dlouhou životnost a stálost barev. Sítotisk na textil používáme pro větší objemy zakázek, které mají úplně totožný motiv. Při kusové výrobě je potisk cenově nevýhodný. Potisk není vhodné použít pro umělé materiály, kde je riziko neuchycení barvy, technologie je určená především pro potisk bavlněných oděvů. Sítotisk je velmi odolný a vydrží i opakovaná praní, doporučuje se však praní při nižších teplotách a žehlení naruby.

Plnobarevný potisk

Jeho princip spočívá v tom, že požadovaná grafika je natisknuta na speciální fólii a následně se další postup liší podle toho, na jakou barvu textilu se bude obrázek tisknout. Pokud podkladový textil bude světlý, je obrázek rovnou zažehlen v termolisu pod vysokou teplotou na finální textil. Pokud se jedná o tmavý textil, zalisuje se obrázek nejdříve v termolisu na bílou vrstvu a až poté je zažehlen na finální textil.

Tento způsob tisku je vhodný pro reklamní textil, u kterého se nevyžaduje vysoká životnost. Je vhodný především na jednorázové akce nebo jako dárek, je totiž možné tisknout již od 1 ks.

WordPress PopUp Plugin